Prawo autorskie w praktyce

Dodany przez dnia July 6, 2012

Dyskusje w mediach dotyczące praw autorskich oraz wolności słowa nie milkną. Prawo autorskie jest nie tylko tematem aktualnym, ale również potrzebnym dla osób, której chcą swobodnie poruszać się w gąszczu przepisów. Nie tylko dla nich jest to ważny temat. Każdy artysta oraz wykonawca powinien znać swoje prawa, aby móc chronić swoje dzieła, a także nimi zarządzać.

Szkolenie ,,Prawo autorskie w praktyce” proponowane przez firmę AVENHANSEN daje możliwość zapoznania się z metodami oraz prawnymi narzędziami ochrony przedmiotów prawa autorskiego. Podczas szkolenia będą poruszane zagadnienia dotyczące Internetu, eksploatacji utworów w sieci, a także praktyczne zasady redakcji kontraktów autorskich.

Internet stanowi wielkie wyzwanie dla problemu ochrony prawa autorskiego. Jest przedmiotem polemiki nie tylko medialnej, ale również politycznej. Aktualnie spotykane tendencje w wolnościowej retoryce często deprecjonują wartość ochrony prawa, w imię wolności kultury. Uczestnicy szkolenia będą mogli uczestniczyć w dyskusji na ten temat oraz poznać przykłady stosowania przepisów prawnych, ich granic oraz naruszeń nie tylko w Internecie, ale również w tradycyjnych formach przekazu.

Trenerka Aleksandra Nowak – Gruca, doktor nauk prawnych ze specjalnością prawo cywilne podczas szkolenia omówi zasady odpowiedzialności za naruszenie prawa autorskiego; wskaże źródła prawa, z którymi każdy twórca powinien się zapoznać.

O autorze

KomentarzeNapisz komentarz