Legal English – angielski dla prawników

Dodany przez dnia June 28, 2012

Otwarcie Polski na rynki ogólnoświatowe spowodowało, iż coraz częściej mamy do czynienia z klientem anglojęzycznym. Firma AVENHANSEN proponując szkolenie ,,Legal English – angielski dla prawników” wychodzi na przeciw potrzebom polskich prawników-praktyków. Wśród naszych klientów są osoby, które płynnie posługują się językami obcymi, jednak żargon prawniczy sprawia im trudność. W trakcie szkolenia będą mogli poznać angielskie słownictwo prawnicze, ćwiczyć jego użycie, czy popracować nad anglojęzycznymi umowami.

Uczestniczką naszego szkolenia była pani, która stanęła w pracy przed nowym wyzwaniem: jej firma rozpoczęła współpracę z kancelarią prawniczą w Anglii. Pani została wyznaczona do bezpośredniego kontaktu z londyńskimi prawnikami. Powstał problem: płynnie mówiła po angielsku, jednak żargon prawniczy stanowił dla niej problem. Początkowo tego specjalistycznego języka uczyła się z orzecznictwa sądów angielskich i amerykańskich, jednak wciąż towarzyszyło jej poczucie, że nie włada językiem na tyle swobodnie, aby wyjaśniać w języku angielskim meandry prawa. Zwróciła się o pomoc do firmy AVENHANSEN, która zaprosiła ją na szkolenie ,,Legal English – angielski dla prawników“. Tam pod okiem Janusza Seweryna, prawnika, Amerykanina polskiego pochodzenia- usystematyzowała swoją wiedzę, zapoznała się z nowym słownictwem. Trener zwrócił jej uwagę na niuanse, które mogą na nią czekać w kontaktach z angielską branżą prawniczą.

Na szkolenie zapraszamy osoby, które władają językiem angielskim na poziomie średnio wyższym, a którym znajomość żargonu prawniczego jest niezbędna w kontaktach z klientem międzynarodowym.

Szkolenie AVENHANSEN »

O autorze

KomentarzeNapisz komentarz